Učinkovito vođenje svih aktivnosti, s fokusom na optimalno korištenje resursa, redovito praćenje napretka i prepoznavanje te upravljanje potencijalnim rizicima.
2. VIDLJIVOST PROJEKTA
- Komunikacijska strategija i plan - svi relevantni dionici redovito će biti informirani o projektu, njegovim aktivnostima i rezultatima; definirani su jasni kanali i metode za komunikaciju s dionicima i širom javnošću tijekom trajanja projekta.
- Organizacija događaja vezanih uz projekt, uključujući konferencije, radionice i seminare, kako bismo podijelili postignuća i ciljeve.
- Digitalna komunikacija - redovite objave informativnih i edukativnih sadržaje o projektu i klimatskoj neutralnosti putem društvenih medija i web stranica.
- Suradnja s medijima putem objava, intervjua i konferencija za tisak.
3. STVARANJE SMISLA, STRATEŠKO UČENJE I INTERDISCIPLINARNA SURADNJA
- Mapiranje znanja - izrada vizualnog prikaza koji će jasno prikazati sve prikupljene informacije i naučene lekcije iz projekta.
- Dijeljenje znanja - sva prikupljena znanja bit će dostupna na jedinstvenoj internetskoj stranici projekta i komunikacijskim platformama partnera.
- Mapiranje budućeg financiranja - provedena sveobuhvatna procjena mogućih izvora financiranja, uključujući javni i privatni sektor te filantropske izvore.
- Hub za klimatski neutralno ozelenjivanje
- Faza I: Pokretanje Radne skupine i Hub-a koji će okupljati predstavnike projektnih partnera, a članstvo će biti otvoreno za lokalne dionike koji se žele priključiti.
- Faza II: Operacionalizacija - Hub će aktivno nadzirati i podržavati aktivnosti projekta te pomoći u razvoju, provedbi i širenju klimatskih rješenja.
- Faza III: Suoblikovanje kroz inovacijske kampove i hakatone - organizirat će se idejaton za građane i hakaton za studente, gdje će timovi raditi na idejama i prototipovima za klimatski neutralne zelene intervencije.
- Obuka o klimatskoj neutralnosti - četverodnevni program obuke za članove Hub-a, s naglaskom na klimatsku neutralnost i zelene prakse.
- Twinning program učenja: virtualni sastanci s našim partnerskim gradovima za razmjenu iskustava i uvida.
- One-stop-shop za klimatski neutralne taktike ozelenjivanja - građani će moći dobiti savjete, sudjelovati u modeliranju i pristupiti alatima za vizualizaciju zelenih intervencija u svojoj zajednici.
- Twinning program učenja: studijski posjeti
- Posjeti gradovima blizancima - organiziranje posjeta gradovima s kojima surađujemo u sklopu programa NetZeroCities. Ovi posjeti omogućit će razmjenu znanja i iskustava u vezi s klimatskom neutralnošću.
- Ugošćivanje gradova blizanaca u Zagrebu - predstavnici gradova blizanaca imat će priliku posjetiti Zagreb, gdje ćemo zajedno raditi na rješenjima za klimatsku neutralnost.
4. TRANSFORMACIJA UVIDA U PROGRAME I POLITIKE
- Pilot-program za klimatski neutralna, zelena lokalna dvorišta
- Faza I: Analiza - prikupljanje i analiza prostornih podataka kako bismo bolje razumjeli trenutnu situaciju i potrebe.
- Faza II: Modeliranje - razvoj krajobraznih nacrta i vizualnih modela za klimatski neutralna i zelena dvorišta.
- Faza III: Metodologija - razvoj metodologije za odabir privatnih i polujavnih prostora koji će biti uključeni u projekt.
- Faza IV: Projektni zadatak - definiranje svih potrebnih kriterija za intervencije koje će se provoditi u odabranim dvorištima.
- Faza V: Selekcija lokacija - izrada popisa pilot-lokacija na kojima će se provoditi zelene intervencije.
- Faza VI: Pilotiranje - provedba malih zelenih intervencija na odabranim lokacijama kako bi se testirala njihova učinkovitost u poboljšanju okoliša, smanjenju emisija ugljika i prilagodbi na klimatske promjene.
- Prijedlog politika za standardizaciju pilot-programa za klimatski neutralna, zelena dvorišta - razvijat ćemo prijedloge za širenje ovog pilot-programa na lokalnoj i nacionalnoj razini kako bismo podržali klimatsku neutralnost u zajednicama.